Käsiraamatud

Vikerkaarekangelased


Eesti LGBT Ühing korraldas 2019. aastal Vikerkaarekangelaste sarja töötoad, milles õpiti erinevaid konflikte ja vägivallavorme ära tundma, ennetama, lahendama ning end ja teisi neis kaitsma. Töötubade läbiviijad on koostanud oma teemadest kasulike soovitustega kokkuvõtted.
Coming Out: A Coming Out Guide For Lesbian, Gay And Bisexual Young People


by LGBT Youth Scotland
The Equal Jus Legal Handbook to LGBT Rights in Europe


This handbook is an instrument aimed at lawyers and jurists. The Equal Jus Project aims to provide the tools needed by legal practitioners for better understanding of the protection afforded by European and national law in cases of discrimination on grounds of sexual orientation and gender identity.
Kapiuksed valla - Arutlusi homo-, bi- ja transseksuaalsusest


Esseekogumikku „Kapiuksed valla. Arutlusi homo-, bi- ja transseksuaalsusest" võib pidada omal alal teerajajaks – see on Eestis ilmunud raamatutest esimene, mis käsitleb homo-, bi- ja transseksuaalsusega seotud teemasid niivõrd laiahaardeliselt. Vaadeldud on näiteks trans- ja biseksuaalsuse iseärasusi, homoseksuaalsete inimeste igapäevaprobleeme ja neile pakutud lahendusi ning homotemaatika kajastamist meedias, Eesti kunstis ja kirjanduses.

Erineva metodoloogilise taustaga kirjutajate hulgas leidub nii folkloriste, psühholooge, kirjanikke, arste, sotsiolooge, juriste, soouurijaid, kunsti- ja muusikateadlasi kui ka ajakirjanikke. Kogumik pakub mõnusat lugemist ja uusi teadmisi ning ärgitab lugejat edasi mõtlema ja eripalgelisele maailmale otsa vaatama. Raamat ei ole suunatud mitte ainult homo-, bi- ja transseksuaalsetele inimestele, vaid kõigile neile, kes soovivad oma maailmapilti avardada, hoolimata seksuaalsest sättumusest.
Supporting your intersex child – A parents’ toolkit


This guide has been created by IGLYO, OII Europe and EPA. It aims to introduce the topic, give advice on how to best support your intersex child, and where to get further information. In the following text, we will use ‘they’ (rather than he or she) as the neutral pronoun for everybody, fully acknowledging that a diversity of genders exists. A parents’ toolkit.