Homoseksuaalsus Nõukogude Lätis

Updated: Oct 14, 2020


Luuletaja Kārlis Vērdiņš silmis on Rita Ruduša raamat „Forced Underground. Homosexuals in Soviet Latvia“ tunnustuseks kannatustele ja isolatsioonile, millega iga enda homoseksuaalsusest teadlik Nõukogude Läti kodanik silmitsi pidi seisma. Raamat kummutab müüdi, et NSV Liidus ei esinenud homoseksuaalsust. Tegelikkuses üritasid riik ja isegi homoseksuaalsete inimeste kaasmaalased neid “parandada” või ühiskonnast kõrvaldada.

Läti homoseksuaalsete inimeste ajaloos on pikalt räägitud nende alandamisest, üksilduses veedetud tundidest, nende avalikust naeruvääristamisest ning ahistamisest usu ja meditsiini valdkondades. Väärikus, usaldusvõime ja armastus - kas need on tänapäevalgi Läti homoseksuaalsete inimeste jaoks vaid soovunelmad?


Rita Ruduša külastas 2014. aastal OMA Festivali (Baltic Pride) ja rääkis lähemalt raamatust, mis kirjeldab Nõukogude Läti kogukonna elu.


MEIST

Eesti LGBT Ühing on LGBT+ (lesbi, gei, bi, trans ja muu seksuaal- ja sooidentiteediga) inimeste ja nende lähedaste heaks töötav mittetulundusühing.

KONTAKT

Kaarli pst 5–1, Tallinn 10119

Keskus on hetkel suletud, külastamine kokkuleppel.

+372 5551 5817

info(at)lgbt.ee

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Spotify

© 2020 by Eesti LGBT Ühing