Lihtsas keeles perede keerukusest

Updated: Oct 14, 2020

"Minu pere on parim" on raamat, mis kujutab lihtsal viisil perede keerukust ja mitmekesisust. Rohkete ja lustakate piltidega on see vahva uurimine väikestele, aga ka täiskasvanutele, sest lisaks erinevatele perekooslustele vaatavad lehekülgedelt vastu tegelased erinevate emotsioonide, suhtedünaamikate, raskuste ja rõõmudega.


Ka avatud meelega lugejale võib raamatus leiduv multikultuursus mõjuda veidi võõra või värskendavana. Kuna raamat on pärit Suurbritanniast, on mõned näod kohalikele ehk kaugemad kui teised, kuid lõppkokkuvõttes saab neid nähes luua uusi ja huvitavaid seoseid erinevate kogukondade vahel.


Lühikeste lausete ja värviliste illustratsioonidega räägib raamat ka tumedamatest teemadest nagu rahaline ebakindlus, kodutus ja konfliktid peres. Pealkirjast hoolimata näeme peresid, kus ei ole kõik täiesti korras, kuid - nagu meie kogukond teab - ei pea bioloogiline perekond

olema inimese ainus pere ning parima pere saab endale ka luua.


Raamatuga saab tutvuda meie keskuse raamatukogus ning seda saab ka koju laenutada. See, kuidas teos meie raamatukokku jõudis, on omaette huvitav lugu. Nimelt oli ühel meie töötajatest kord asja Objektiivi portaali. Hoopis muud artiklit otsides komistas ta postituse otsa, mis rääkis Apollos müüdavast raamatust, milles normaliseeritakse samast soost vanematega peresid. Objektiivi eesmärk oli ilmselt midagi muud, kuid meie jaoks oli see kasulik info, kuidas ühingu raamatukogu täiendada.


"Minu pere on parim"

Mary Hoffman, Ros Asquith

36 lk

Kirjastus Egmont Estonia


Raamatuga tutvus ühingu kommunikatsioonijuht Kristiina Raud.

93 views

Recent Posts

See All