Perepäeva loovkonkurss

Updated: Oct 14, 2020

15. mail tähistatakse üle maailma perepäeva. Päev on loodud selleks, et juhtida tähelepanu perele kui ühiskonna alusele ning rääkida peredele olulistel teemadel.


Eestis on juurdunud emade- ja isadepäeva traditsioon, mida paljud vahvalt tähistavad. Paraku võivad neist aga välja jääda pered, milles on näiteks samast soost vanemad või üksikvanem, milles lapsi kasvatavad vanavanemad või muud sugulased. Pered, kes tavapärasest näiteks koosseisu või pereliikmete omaduste tõttu erinevad, kipuvad nähtamatuks jääma.


Seetõttu kutsumegi teid tähistama perepäeva, et kõik pered ja pereliikmed oleksid tunnustatud, kaasatud ning saaksid oma pere üle uhked olla! Loe lähemalt, kuidas perepäeva tähistada saab ning milliste organisatsioonid üleskutsega liitunud on.


Eesti LGBT Ühingu perepäeva loovkonkurss

Et seda eriti eriliseks teha, kuulutame välja ka Eesti LGBT Ühingu loovkonkursi. Konkursile ootame osalema kõiki LGBT+ inimesi ja nende peresid!

Ootame joonistusi, laule, luuletusi, fotosid, savikujusid - kuhu iganes su fantaasia lendab. Tee oma loomingust pilt ja saada see aadressile pered@lgbt.ee. Lisa juurde ka oma nimi ja vanus ning kirjeldus teosest. Märgi juurde, kui soovid, et töö oleks anonüümne. Postitame pilte perepäeval ja edaspidi Eesti LGBT Ühingu kanalites, et näidata meie toredat LGBT+ perekonda. Anna teada, kui soovid, et sinu pilti ei kasutataks väljaspool tänast perepäeva.

Konkursi tähtaeg on 14. mai.


Hindama me töid ei hakka, küll aga valib loosiratas kolm õnnelikku, kes saavad Eesti LGBT Ühingult meenekoti täis toredat vikerkaarenänni.

Lisaks konkursile saad tähistamises osaleda ka sotsiaalmeedias, kui teed postitusi teemaviitega #tereminuperelt ja #perepäev.


Aitäh, et aitad kaasa LGBT+ kogukonna nähtavusele!

Perepäeva konkursi leiad ka Facebooki üritusena siin, perepäeva ürituse siin.

36 views