Who gave her permission ehk Jonathan van Nessi teekond unistuste eluni

Updated: Oct 14, 2020


Jonathan van Ness ja tema raamat "Over the Top"
Pilt: HarperCollins

Paljud teavad meeldejäävat Jonathan van Nessi Netflixi sarjast “Queer Eye”, mõned austajad teavad ka tema varasemat videosarja “Gay of Thrones”, milles ta oma iseloomuliku elevuse ja kõnepruugiga seriaali “Game of Thrones” kokkuvõtteid ette vuristab.


Jonathan võitis maailma südame oma positiivsuse, komplimentide, enesekindluse ja hellusega, kuid sarjadest ei tule välja seda, kuidas ta selliseks inimeseks kasvas. Seda lugu räägib ta oma autobiograafilises raamatus “Over the Top: A Raw Journey to Self-Love”.


Nüüdseks on Jonathan oma elu keerdkäike mingil määral ka sotsiaalmeedias ja mujalgi jaganud, ent täit pilti paljudel siiski pole. Raamatut lugedes on kohati isegi raske uskuda, et lugu, mida ta räägib, käib tema enda kohta. Selles on nii palju traumat ja kurbust, et see justkui ei klapi kuidagi selle ülevoolava ja naeratava persoonaga, keda me ekraanil näeme. Aga need kaks on tegelikult tihedalt seotud. Läbi kõigi tema raskuste on just sügavalt südamest tulev eneseusk teda edasi viinud. Ta on alati teadnud, kes ta on, isegi siis, kui tundus, et just sellepärast on teistel teda raske armastada.


Lugejal tasub ehk arvestada, et raamatus on juttu seksuaalsest väärkohtlemisest, uimastitest ja surmast. Raamatu on kirjutanud Jonathan ise ja seda üsna kõnekeelselt, mis tähendab, et olemas on kõik tema väljendid ja teemavahetused, millega (rohkem või vähem) harjunud oleme. Igal juhul on tegemist raamatuga, mis annab üllatavalt vahetu vaate tema lapse- ja nooruspõlve ning meie suure lemmiku saamisloosse.

Raamatut soovitab ühingu kommunikatsioonijuht Kristiina. Laenutada saad meie keskuse raamatukogust. Kogu raamatukogu kataloogiga saad tutvuda veebis.

70 views

Recent Posts

See All