top of page

Baltic Pride

 

Eesti, Läti ja Leedu ühist kultuurifestivali Baltic Pride on kolmes riigis korraldanud vastavalt Eesti LGBT Ühing, Mozaika ja LGL aastast 2009. Baltic Pride on Eestis aset leidnud aastatel 2011, 2014, 2017 ja 2020. Baltic Pride seisab vaba ja hooliva ühiskonna eest, kus kõigil on hea ja turvaline elada, olenemata seksuaalsusest, sooidentiteedist ja eneseväljendusest

Pride-festivale on maailmas korraldatud ligi pool sajandit. Esialgu tähistati pride’idega Stonewalli sündmuseid, kui 1969. aastal hakkas hulk inimesi vastu politseivägivallale New Yorgi kogukonnabaaris. Hiljem on pride’ide eesmärk olnud juhtida tähelepanu probleemidele, millega eri seksuaalse ja sooidentiteediga inimesed ühiskonnas kokku puutuvad.

 

2020. aastal Tallinnas toimuma pidanud Baltic Pride jäi koroonaviiruse ja eriolukorra tõttu planeeritud kujul ära, kuid selle asemel toimus peamiselt veebipõhine Baltic Pride 2020: The Safe and Special Edition koos mõne füüsilise üritusega. Koostöös Rhythms of Resistance trummigrupi ja vabatahtlikega toimus ka tänavaaktsioon, millega pride-marsi ärajäämisest hoolimata kogukond nähtavaks ja kuuldavaks teha.

Baltic Pride'i infoga saad kursis olla Facebookis ja Instagramis.

Baltic Pride 2017 fotod: Joosep Nahkor, Jaanika Regi

bottom of page