Baltic Pride

 

Eesti, Läti ja Leedu ühist kultuurifestivali Baltic Pride on kolmes riigis korraldanud vastavalt Eesti LGBT Ühing, Mozaika ja LGL aastast 2009. Baltic Pride on Eestis aset leidnud aastatel 2011, 2014 ja 2017. Baltic Pride seisab vaba ja hooliva ühiskonna eest, kus kõigil on hea ja turvaline elada, olenemata seksuaalsusest, sooidentiteedist ja eneseväljendusest.

 

2020. aastal Tallinnas toimuma pidanud Baltic Pride jäi koroonaviiruse ja eriolukorra tõttu planeeritud kujul ära, kuid selle asemel toimub peamiselt veebipõhine Baltic Pride 2020: The Safe and Special Edition koos mõne füüsilise üritusega. Info ja kava siin.

Pride-festivale on maailmas korraldatud ligi pool sajandit. Esialgu tähistati pride’idega Stonewalli sündmuseid, kui 1969. aastal hakkas hulk inimesi vastu politseivägivallale New Yorgi kogukonnabaaris. Hiljem on pride’ide eesmärk olnud juhtida tähelepanu probleemidele, millega eri seksuaalse ja sooidentiteediga inimesed ühiskonnas kokku puutuvad.

Baltic Pride'i infoga saad kursis olla Facebookis ja Instagramis.

Baltic Pride 2017 fotod: Joosep Nahkor, Jaanika Regi

MEIST

Eesti LGBT Ühing on LGBT+ (lesbi, gei, bi, trans ja muu seksuaal- ja sooidentiteediga) inimeste ja nende lähedaste heaks töötav mittetulundusühing.

KONTAKT

Kaarli pst 5–1, Tallinn 10119

Keskus on avatud N 12-18, muul ajal kokkuleppel.

+372 5551 5817

info(at)lgbt.ee

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

© 2020 by Eesti LGBT Ühing