Nõustamine ja tugigrupid

Nõustamine

 

Eesti LGBT Ühingu valdkonnaspestialistid ja vabatahtlikud pakuvad tasuta psühholoogilist, juriidilist ja kogemuspõhist nõustamist üle Eesti. Ühingu juures kogunevad ka erinevad tugigrupid, et pakkuda kogukonnatunnet, leida vastuseid küsimustele ja tuua kokku sarnaste lugudega inimesi.

Tutvu tasuta nõustamisteenuste ja tugigruppidega siin ja võta julgelt ühendust!

Esmatasandi juriidiline nõustamine. Puuduliku seadusandluse ja üldsuse vähese teadlikkuse tõttu ohustab LGBT+ inimesi suurem ebavõrdne kohtlemine ja diskrimineerimine ning seetõttu on vajadus LGBT+ inimesi, nende lähedasi ja LGBT+ inimestega kokkupuutuvaid spetsialiste rohkem juriidiliselt nõustada. Eesti LGBT Ühingu jurist Aili pakub tasuta esmatasandi juriidilist nõustamist, vajadusel suunab edasi võrdõigusvoliniku või õiguskantsleri poole, aitab koostada pöördumisi asutustele või suhelda erinevate poliitikakujundajatega.


Ailile saad kirjutada aili(at)lgbt.ee.

 

Psühholoogiline nõustamine. Evelin on õppinud psühholoogiat Audentese Ülikoolis: “Tahan olla sulle nõuga abiks, kui tunned, et vajad inimest, kes sind ära kuulaks. Sa võid tulla OMA Keskusesse minuga kohtuma, et rääkida oma elust. Hea meelega vestlen sellistel teemadel nagu soorollid, seksuaalne sättumus ja transsoolisus. Igaühes meist peitub piisavalt ressursse, et elus esinevaid probleeme lahendada, kuid mõnikord on enda sees leiduvate jõuvarude avastamiseks ja kasutamiseks vaja veidi abi ja nõu. Seda ma sulle pakkuda soovingi.”

Eveliniga kohtumiseks kirjuta evelin(at)lgbt.ee või helista 503 0999.

 

Kogemustepõhine nõustamine. Mõnikord tundub, et on vaja rääkida kellegagi, kes on läbinud sinuga sarnase teekonna. Seda saad teha Eesti LGBT Ühingu kogemuspõhiste nõustajatega. Loe kontaktide lehel tutvustusi ja leia endale sobiv nõustaja. Kui ühegi nõustaja kirjeldus sind ei kõneta, kirjuta meile info(at)lgbt.ee ning aitame sulle leida sobiva inimese.

 

 

Tugigrupid
 

Eesti LGBT Ühingu juures kohtuvad erinevad tugigrupid. Nende kohtumiste kohta saad infot meie Facebookist või kirjutades info(at)lgbt.ee.

 

  • Noored. OMA noored on punt LGBT+ noori ja nende sõpru vanuses u 14-24, kes on OMA Keskuses kogunenud juba aastaid. Grupis on noori üle Eesti, kes kohtuvad mõnusaks olemiseks: koos jutustatakse, kokatakse, parandatakse maailma, õpitakse, jagatakse lugusid, kuulatakse, toetatakse.

  • Samast soost vanematega pered. Pered kohtuvad, et jagada omavahel avatult suheldes rõõme ja muresid. Kohtumisele on teretulnud nii lastega pered kui ka need, kel lasteplaanid alles ees.

  • Transsooliste inimeste grupp. Grupp kohtub, et vestelda soolise identiteedi, enesemääratluse ja eneseväljenduse teemadel ning et jagada oma lugusid või kuulata teiste omasid. Õhtu on broneeritud transsoolisusega seotud küsimuste ja vastustega inimestele. Osalemine on anonüümne ning keskkond on turvaline ja diskreetne.

  • Transsooliste inimeste lähedased. Grupp vanematele, õdedele-vendadele, kaasadele ja sõpradele, kelle lähedane on transsooline inimene. Trans inimese teekond mõjutab ka tema lähedasi, mistõttu on oluline, et inimene oskaks toetajana ka ennast hoida.

  • Geikristlaste Kogu. Geikristlaste Kogu on seksuaalvähemustesse kuuluvaid kristlasi liitev kiriklikult ja poliitiliselt sõltumatu mittetulunduslik ühendus. Kohtumistele on teretulnud kõik sõbralikud inimesed, sõltumata usulisest kuuluvusest või seksuaalsest orientatsioonist. Ülevaate Geikristlaste Kogu senistest tegemistest leiab nende kodulehelt  ja Facebookist.

MEIST

Eesti LGBT Ühing on LGBT+ (lesbi, gei, bi, trans ja muu seksuaal- ja sooidentiteediga) inimeste ja nende lähedaste heaks töötav mittetulundusühing, mis lähtub oma tegevuses Eesti vabaühenduste eetikakoodeksi põhimõtetest. 

KONTAKT

Kaarli pst 5–1, Tallinn 10119

+372 5551 5817

T, N 15–18; K, R 10-14

info(at)lgbt.ee

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle

© 2020 by Eesti LGBT Ühing