top of page

N, 06. jaan

|

https://haridus.postimees.ee/7413657/

Arutelu: Kes kardab LGBT+ õpilasi?

Registration is closed
See other events
Arutelu: Kes kardab LGBT+ õpilasi?
Arutelu: Kes kardab LGBT+ õpilasi?

Time & Location

06. jaan 2022, 14:30

https://haridus.postimees.ee/7413657/

About the event

Kui panna ühte lausesse LGBT+ ja lapsed, on reaktsioonid garanteeritud. Eesti LGBT Ühing teab seda, sest aastate jooksul on ühingu töötajad selliste lausete eest saanud sõimu ja ähvardusi, aga ka tänu ja kiitust. Mis siis teeb need laused nii võimsaks?

Eesti esimene LGBT+ õpilaste koolikeskkonna uuring näitas, et kool on LGBT+ noortele märkimisväärselt ebaturvaline, tegelikult lausa vägivaldne koht justnimelt nende identiteedi tõttu. Näiteks on 68% LGBT+ õpilastest kogenud vaimset vägivalda, 60% on kuulnud teisi õpilasi tegemas homovaenulikke märkusi, 57% on kuulnud halvustavaid kommentaare LGBT+ inimeste kohta õpetajatelt ja teistelt koolitöötajatelt.

Neid numbreid ja isiklikke lugusid numbrite taga tutvustas äsja ühingu üle-eestiline kampaania, mis tekitas taas aimatavaid reaktsioone. Numbrite tähenduse mõistmise asemel kostsid kommentaariumites hõiked propaganda ja rõveduste kohta. Samas said noored ja teisedki LGBT+ inimesed ning nende sõbrad kogeda äratundmisrõõmu, olgugi kurva teema tõttu, kui nägid tänavatel üle Eesti plakateid, mis kajastasid tuttavaid kogemusi.

Igal juhul fakt on see, et meie koolides õpivad LGBT+ noored, kes ei tunne end haridust omandades turvaliselt. 6. jaanuaril kell 14.30 kohtuvad eri valdkondade esindajad, et koos seda muuta.

Paneelarutelus “Kes kardab LGBT+ õpilasi?” osalevad haridus- ja teadusministeeriumi kaasava hariduse valdkonna juht Jürgen Rakaselg, hariduspsühholoog Grete Arro, Eesti Õpilasesinduste Liidu esimees Anette Viin ning Eesti LGBT Ühingu tegev- ja koolitusjuht Kristel Rannaääre. Vestlust juhib Triin Toomesaar.

Vaata arutelu Postimehe haridusportaalis: https://haridus.postimees.ee/7413657/kes-kardab-lgbt-opilasi

Üritust korraldab Eesti LGBT Ühing ja rahastab Euroopa Majanduspiirkonna toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.

Share this event

bottom of page