top of page

N, 18. nov

|

Tartu

Tartu: Koolitus õpetajatele “LGBT: mis, kes ja milleks seda mõista”

Registration is closed
See other events
Tartu: Koolitus õpetajatele “LGBT: mis, kes ja milleks seda mõista”
Tartu: Koolitus õpetajatele “LGBT: mis, kes ja milleks seda mõista”

Time & Location

18. nov 2021, 09:30 – 16:30

Tartu, Tartu, Estonia

About the event

“Õpetaja, ma kardan perele öelda, et olen gei. Kas sa saad mind aidata?”

Kuidas vastad?

Avalikud, aga ka isiklikud arutelud LGBT+ teemadel on sageli laetud ja paljudele küsimustele pole lihtsaid vastuseid. Kindel on aga see, et meie ümber on LGBT+ inimesi ja inimesi, kes selle teema kohta küsimusi esitavad. Kuna Sina kui õpetaja oled oma valdkonnas autoriteet, võib keegi esitada keerulise küsimuse ka Sulle. Kas tunned end oma vastuses kindlalt ja turvaliselt?

Tasuta koolitus “LGBT: mis, kes ja milleks seda mõista” on ainus omataoline koolitus Eestis, mis aitab Sul leida vastused Sinu enda küsimustele, siduda need Sinu isiklike kogemuste ja teadmistega ning omandada tööriistad, mis on toeks Sinu igapäevases töös teiste inimestega.

Koolituse sisu ja vorm toetub teadusele, põimides ühiskonnauuringuid, hariduspsühholoogiat, meditsiini, ajalugu ja teiste valdkondade teadmisi, lisab neile Eesti inimeste kogemuslood ning pakub seeläbi tõeliselt põhjalikku ja laiahaardelist ülevaadet. Koolituselt saad tugeva vundamendi, mille najalt suudad enesekindlalt vastata ka keerulistele küsimustele.

Koolitust viib läbi Kristel Rannaääre, kellel on pikk kogemus nii koolitaja, õpetaja kui ka inimõiguste valdkonna eksperdina.

Loe lähemalt koolituse kohta tutvustusest allpool ja registreeri end koolitusele 12. novembrini siin: https://forms.gle/XgZPWZwGuZ6Q5dLc8

Koolitus toimub 18. novembril Tartus ja 19. novembril Tallinnas. Täpne ajakava ja koht saadetakse osalejatele enne koolitust.

Kui Sul on küsimusi, siis kirjuta koolitajale aadressil kristel@lgbt.ee.

---

LGBT+: MIS, KES JA MILLEKS SEDA MÕISTA

EESMÄRK Koolitus annab noortega töötavatele spetsialistidele teaduspõhise ülevaate LGBT+ teemadest, mille abil paremini mõista ja toetada LGBT+ noori.

SISU JA MEETOD Koolitusel käsitleme järgmisi teemasid:

- seksuaalne orientatsioon, sooidentiteet, sooline eneseväljendus, intersoolisus - LGBT+ ajalugu - LGBT+ inimesed ja tänapäeva Eesti ühiskond - LGBT+ inimeste igapäev - töö LGBT+ noortega

Koolitusel vaheldub teooria praktiliste rühma- ja individuaaltöödega, mis aitavad osalejal siduda teemat isiklike kogemuste ja teadmistega.

SIHTGRUPP Õpetajad

KOOLITUSE MAHT Koolitus kestab 7 tundi, millesse mahub mitu pausi ja lõunasöök.

KOOLITAJA Kristel Rannaääre on koolitaja, õpetaja, kogemusnõustaja, Eesti LGBT Ühingu tegevjuht ning haridus- ja koolitusekspert. Ta on töötanud Eesti LGBT Ühingus kaheksa aastat ning selle aja jooksul toetanud LGBT+ inimesi ja nende lähedasi, andnud sisendeid inimiõiguste ja hariduse valdkondade uuringutesse ja õppematerjalidesse ning koolitanud ja nõustanud LGBT+ teemadel hariduse, meditsiini ja psühholoogia valdkondade spetsialiste ja tudengeid. Lisaks on ta LGBT+ ja mitmekesisuse teemadel koolitanud ka ettevõtteid.

---

Koolitus on osa Eesti LGBT Ühingu projektist, mille eesmärk on muuta koolid LGBT+ noortele turvalisemaks. Loe projekti kohta lähemalt meie kodulehel www.lgbt.ee/turvaline-kool.

Projekti rahastab Euroopa Majanduspiirkonna toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.

Share this event

bottom of page