top of page

Eesti LGBT Ühing tunnustab vikerkaarekangelasi

Updated: Oct 14, 2020

PRESSITEADE

23.01.2020


Kevadel jagab Eesti LGBT Ühing vikerkaarekangelase märgiseid neile, kes on LGBT+ kogukonna elu edendanud ja kogukonna eest seisnud. Märgise saajad avaldatakse koos auhindade üleandmisega 18. mail, päev pärast IDAHOTi ehk rahvusvahelist päeva homo-, bi- ja transvaenu vastu.


Vikerkaarekangelase kandidaate saavad esitada kõik soovijad. Valida saab kaheksa kategooria vahel, milles kangelane tegutseb: äri ja ettevõtlus; poliitika, seadusloome ja valitsus; akadeemiline- ja teadustegevus; kultuur; eetika, moraal ja religioon; haridus- ja noorsootöö; vaimne tervis ja meditsiin; meedia, kampaania ja teavitustöö. Kandidaadiks võib esitada nii inimesi kui organisatsioone, nii LGBT+ kogukonna liikmeid kui ka selle sõpru ja toetajaid.


Ühingu kommunikatsioonijuht Kristiina Raud soovib julgeid tegijaid tunnustada ja tänada. “Halb sõna kipub kiiresti ja kõvasti levima, hea sõna või tegu jääb aga pahatihti tunnustuseta, sest võtame seda iseenesestmõistetavana. Vikerkaarekangelase auhinnaga soovime tänada neid, kes kõigest hoolimata on pidanud vajalikuks LGBT+ kogukonnale head teha, isegi kui see on raske olnud,” lisab Raud.


Kandidaate saab esitada Eesti LGBT Ühingu kodulehel leitava vormi kaudu kuni 1. maini. Märgise saajad valib välja ühingu kollektiiv.


Eesti LGBT Ühing on LGBT+ (lesbi, gei, bi, trans ja muu seksuaal- ja sooidentiteediga) inimeste ja nende lähedaste heaks töötav mittetulundusühing, mis lähtub oma tegevuses Eesti vabaühenduste eetikakoodeksi põhimõtetest. Eesti LGBT Ühingu missioon on toetada LGBT+ kogukonda ja nende lähedasi, pakkudes tugiteenuseid ja teostades huvikaitset, ning parandada teavitustegevusega ühiskonna teadlikkust LGBT+ teemadest.

 

501 views0 comments

Comments


bottom of page