top of page

Eestlased väljendasid solidaarsust Tšetšeenia geikogukonnaga

Updated: Oct 14, 2020

PRESSITEADE

22.04.2017


Viimastel nädalatel on loendamatuid geimehi Tšetšeenias langenud piinamiste ohvriks, kellest mitu on tapetud ja paljud teadmata kadunud. Sel puhul kogunes täna Vene saatkonna juurde arvukalt inimesi, et süüdata küünlad ja väljendada seeläbi Tšetšeenia geikogukonnaga solidaarsust.


“Selle aktsiooniga ei mõtle me ainult tšetšeeni inimestele. See on ka võimalus mõelda kõigile neile inimestele maailmas, kes on pidanud kannatama oma seksuaalse sättumuse tõttu,” ütles Eesti LGBT Ühingu tegevjuht Kristel Rannaääre. Ta lisas: “Tšetšeenia võib tunduda eestlastele kauge paik. Ometi ühendab meid Tšetšeeniaga hiljutine Nõukogude Liidu kuulumise kogemus. Seetõttu tasub meeles pidada, et kui Eesti LGBT+ kogukonnal on läinud suhteliselt hästi ning me saame pidada vaba temaatilist diskussiooni, siis mitmel poole mujal endise Nõukogude Liidu aladel on asjalood märksa hullemad.”


Mitmed ühendused üle maailma on juhtinud tähelepanu Tšetšeenia sündmustele. Seda on ka teinud European Region of the International Lesbian, Gay, Bisexual, Trans and Intersex Association (ILGA Europe), kes on loonud tšetšeeni geide toetuseks annetuskeskonna.

 

36 views

تعليقات


bottom of page