top of page

Homme algab üheksas LGBT+ kultuurifestival Baltic Pride

Updated: Oct 14, 2020

PRESSITEADE

5.07.2017


6.–9. juulini kestva LGBT+ kultuurifestivali kavast leiab maailmakino, näituseid, õpitube, samast soost vanematega perede pikniku, mitu pidu, konverentsi ning ekskursiooni, mis avab Tallinna linnaruumi läbi LGBT+ ajaloo. Festival toob külalisi eri inimõiguste organisatsioonidest mitmelt poolt maailmast, alates Islandist ja Soomest ning lõpetades Armeenia ja Venemaaga.


Seekordse Baltic Pride’i põhiteema on “koos”, mis pole vaid vihje kooseluseadusele. “Koos” tähistab ka koos olemist ja koos tegutsemist, aga ka koos kasvamist ja vananemist. Festivali kulminatsioon on tasuta vabaõhukontsert, kus osalevad armastatud eesti muusikud ning mille juhatab sisse meeleolukas rongkäik. Rongkäigu eesmärk on näidata, et LGBT+ inimesed on erinevad ja mitmekesised ning samal ajal võimestada LGBT+ kogukonda. Samuti meenutab rongkäik, et veel hiljuti puudusid LGBT+ inimestel elementaarsedki õigused.


Esimene Baltic Pride toimus 2009. aastal Lätis. Tegemist on kolme Balti riigi koostööfestivaliga, mis jõuab sedapuhku Tallinnasse kolmandat korda.


Festivalile on oodatud kõik, sõltumata seksuaalsest ja soolisest identiteedist, kes huvituvad LGBT+ inimeste kultuurist või soovivad neile toetust avaldada.

 

ПРЕСС-РЕЛИЗ

5 июля 2017


Завтра начнется Baltic Pride, девятый фестиваль культуры LGBT+

В программу проходящего с 5-го по 9-е июля фестиваля культуры ЛГБТ-сообщества включены фильмы, выставки, мастер-классы, пикники для однополых семей, ряд вечеринок, конференция, а также экскурсия, раскрывающая историю ЛГБТ+. В качестве гостей фестиваля будут присутствовать члены правозащитных организаций со многих стран мира, начиная с Исландии и Финляндии и кончая Арменией и Россией.


Основной темой нынешнего Baltic Pride станет понятие «ВМЕСТЕ», которое означает и сплочённость и совместную деятельность, а также имеет отношение к процессу воспитания и взросления личности.

Кульминация фестиваля – бесплатный концерт под открытым небом, в котором примут участие популярные эстонские исполнители. Концерту предшествует праздничное шествие. Цель шествия – показать, во-первых, что члены ЛГБТ+ сообщества разные и разнообразные, а, во-вторых, придать уверенности в себе членам сообщества. Демонстрация позволит напомнить о том, что совсем недавно члены ЛГБТ+ сообщества были лишены всяческих прав.


Первый фестиваль Baltic Pride состоялся в 2009 году в Латвии. Данный фестиваль – плод совместной работы представителей всех трёх балтийских стран, и в этом году он пройдёт в Таллинне уже в третий раз.


Вне зависимости от сексуальной ориентации и гендерной принадлежности, на фестиваль приглашаются все, кому интересна ЛГБТ-культура, а также те, кто хочет её поддержать.

 

23 views0 comments

Comments


bottom of page