top of page

LGBT info- ja tegevuskeskus tähistab viiendat sünnipäeva

Updated: Oct 14, 2020

PRESSITEADE

23.09​.2016


Täna tähistab viiendat sünnipäeva Eesti ainus info- ja tegevuskeskus, mis on pühendatud seksuaalse ja sooidentiteedi teemadele.


„Paljud lesbid, geid, biseksuaalsed ja transsoolised inimesed ei saa kahjuks tööl, kodus või avalikus sfääris iseendaks jääda. OMA Keskus pakub turvalist keskkonda, kus õppida iseennast tundma ja mõistma ning saada tuge teiste kogemustest. Meile on väga oluline, et inimesed ei jääks oma küsimuste ja muredega üksi,” selgitas OMA Keskuse juhataja Kristel Rannaääre. „Läbi erinevate lugude jagamise saame anda lapsevanematele laiema ja adekvaatsema pildi sellest, millega oma lapse puhul arvestada ning kuidas talle ja lähedastele toeks olla,” lisas ta.


OMA Keskust haldab Eesti LGBT Ühing ja see avati 2011. aastal. OMA Keskus pakub LGBT inimestele, nende lähedastele, õpetajatele ning noorsoo- ja sotsiaaltöötajatele kogemuste põhist nõustamist, psühholoogilist ja juriidilist abi, koolitusi, õppematerjale, üritusi ja raamatukogu. Keskuses kohtuvad regulaarselt noortele, samast soost vanematega peredele, transsoolistele inimestele ja geikristlastele loodud toetusgrupid. Viie aasta jooksul on OMA Keskusest saanud abi ligi 1000 inimest.


OMA Keskusesse on oodatud kõik üksteist austavad inimesed, olenemata soost, seksuaalsest orientatsioonist, rahvusest, vanusest ja kuuluvusest. Keskuse tegevusega saab tutvuda Eesti LGBT Ühingu kodulehel http://lgbt.ee/mida-pakub-lgbt-info-ja-tegevuskeskus-oma-keskus/. Inimeste abistamist LGBT teemadel saab toetada aadressil http://lgbt.ee/anneta/.

 

36 views0 comments

Comments


bottom of page