top of page

LGBT-vaenu vastasel päeval selgusid vikerkaarekangelased


Mis ühendab eurosaadikut, üht suurimat telekommunikatsoonifirmat ja Baltikumi vanimat LGBT+ baari? Nad kõik pälvisid tänavuse Vikerkaarekangelase auhinna.


Täna, 17. mail ehk rahvusvahelisel LGBT-vaenu vastasel päeval IDAHOT, andis Eesti LGBT Ühing teist korda välja Vikerkaarekangelase auhinnad. Vikerkaarekangelased on inimesed, kollektiivid ja organisatsioonid, kes on oma sõnade ja tegudega Eesti LGBT+ inimeste elu edendanud ja kogukonna eest seisnud.


Tänavu oli võitjaid seitsmes kategoorias: Rebeka Põldsam akadeemilise tegevuse eest, Taavi Koppel hariduses, Helgi Saldo ehk Heinrich Sepp kultuuri valdkonnas, taskuhääling Lilla Agenda meedia kategoorias, Ülle Sepp ja Hanna-Mari Kirs kategoorias “Oma hääl ehk kogukond iseendast”, Marina Kaljurand poliitikas ning Telia äri ja ettevõtluse valdkonnas. Lisaks tunnustati elutöö eest Baltikumi vanima LGBT+ baari X-baari eestvedajaid Sirje Atsot ja eelmisel aastal meie seast lahkunud Taimi Heinsood.


LGBT Ühingu tegevjuht Kristel Rannaääre näeb auhinna väärtust nii LGBT+ inimestele kui ühiskonnale laiemalt. “Vikerkaarekangelaste tunnustamine annab võimaluse rääkida LGBT+ teemadest positiivselt, see annab kogukonnale julguse, lootuse ja ühtekuuluvuse tunnet. Oluline on tunnustada neid, kes LGBT+ inimeste heaolu nimel tegutsevad. Eriti nüüd, poliitiliselt keerulisel ajal, on eriti tähtis märgata inimesi, kes tahavad koos liikuda avatuma ja kaasavama ühiskonna poole,” lisas Rannaääre.


Vikerkaarekangelaste auhinda annab ühing välja kord aastas 17. mail IDAHOTi ehk rahvusvahelise homo-, bi- ja transvaenu vastase päeva puhul. Kandidaate saavad esitada kõik soovijad, kusjuures peamine kaal on just esitajate põhjendustel. Esitamisvorm ilmub Eesti LGBT Ühingu kodulehele ja sotsiaalmeediasse. Lisaks avalikule tunnustusele saavad võitjad ka kangelase märgi. Eelmise aasta võitjatega saab tutvuda ühingu kodulehel.


Facebooki otseülekandena toimunud üritust, kus kangelased samuti sõna said ja arutelus osalesid, saad järele vaadata siin.

642 views0 comments

Comments


bottom of page