top of page

Tallinnas avatakse seksuaalvähemuste infokeskus

Updated: Oct 14, 2020

PRESSITEADE

23.09.2011


Täna, 23. septembril avatakse Tallinnas LGBT (lesbi, gei, bi, trans) info- ja tegevuskeskus. OMA keskus on avatud kõigile hoolivatele ja teadmishimulistele inimestele ning seisab salliva ja kaasava ühiskonna eest, kus väärtustatakse kõiki inimesi olenemata nende seksuaalsusest ja sooidentideedist.


„Avatud Eesti Fondi toel sündinud OMA ehk „oma maailma avardamise” keskuse eesmärk on info jagamise ja ürituste korraldamisega luua lesbidele, geidele, bi-, trans- ja heteroinimestele võimalus hubases keskkonnas küsimusi esitada, suhelda ja vastuseid saada,“ selgitas Helen Talalaev, OMA keskuse juhataja.

Samuti on OMA keskuse näol tegemist toimiva platvormiga koostööks teiste kodanikuühenduste ja inimõiguste organisatsioonidega.


„Avatud, sallivama ja üksteist toetava ühiskonna eest seisjana on Avatud Eesti Fondil heameel toetada OMA keskust, mis võimaldab sel tundlikul teemal välja murda suletud uste tagant ja meedia rambivalgusest. Eeskätt saavad siit asjalikku infot kooliõpetajad, lapsevanemad ning muidugi noored ise, kellel on nüüdsest olemas üks turvaline koht, kuhu oma küsimustega pöörduda,” kommenteeris Mall Hellam, Avatud Eesti Fondi juhataja.


Avamisel võtavad sõna Suurbritannia suursaadik Peter Carter, Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam ja OMA keskuse juhataja Helen Talalaev.


OMA keskuse avamine algab kell 15.00 aadressil Kaarli pst 5-1. Osaleda soovivatel ajakirjanikel palume ette teatada meiliaadressil helen@egn.ee või telefonil 5649 9330. Intervjuuvõimalused orienteeruvalt 15.45.


OMA keskus on MTÜ Eesti Gei Noored projekt.

 

34 views0 comments

Comentarios


bottom of page