top of page

Tänavuse Baltic Pride’i teema on “koos”

Updated: Oct 14, 2020

PRESSITEADE

26.06.2017


6.–9. juulini kestva LGBT+ kultuurifestivali põhiteema ei vihja vaid kooseluseadusele. “Koos” tähistab ka koos olemist ja koos tegutsemist, aga ka koos kasvamist ja vananemist.


Rahvusvahelise festivali kavast leiab maailmakino, näituseid, õpitube, samast soost vanematega perede pikniku, mitu pidu ning esmakordselt ekskursiooni, mis avab Tallinna linnaruumi läbi LGBT+ ajaloo. “Festivali üks tipphetk on konverents, mille fookuses on Pride’ide minevik ja tulevik ning LGBT+ inimeste ja nende toetajate koostöö, et luua inimsõbralikum ühiskond. Samuti tuleb diskussioon põlvkondlikust sidususest ning eesti seadustest ja nende mõjust LGBT+ inimeste peredele,” kommenteerib festivalikorraldaja Maret Ney.


Festivali kulminatsioon on tasuta vabaõhukontsert, kus osalevad armastatud eesti muusikud ning mille juhatab sisse meeleolukas rongkäik. “Rongkäigu eesmärk on näidata, et LGBT+ inimesed on omavahel täpselt sama erinevad ja mitmekesised nagu heterodki ning samal ajal võimestada LGBT+ kogukonda. Samuti on nii festivali kui ka rongkäigu eesmärk meenutada, et veel hiljuti puudusid LGBT+ inimestel elementaarsedki õigused,” selgitab Eesti LGBT Ühingu tegevjuht Kristel Rannaääre.


Esimene Baltic Pride toimus 2009. aastal Lätis. Tegemist on kolme Balti riigi koostööfestivaliga, mis jõuab sedapuhku Tallinnasse kolmandat korda.

Festivalile on oodatud kõik, sõltumata seksuaalsest ja soolisest identiteedist, kes huvituvad LGBT+ inimeste kultuurist või soovivad neile toetust avaldada.

 

В этом году культурный фестиваль Baltic Pride пройдёт под девизом «ВМЕСТЕ»


ПРЕСС-РЕЛИЗ

26.06.2017


Основной темой проходящего в этом году с 6 по 9 июля ЛГБТ+ фестиваля станет понятие «ВМЕСТЕ», которое не только имеет отношение к принятому недавно в Эстонии Закону о сожительстве, но означает и сплочённость и помощь ближнему, а также имеет отношение к процессу воспитания и взросления личности.


В программе международного фестиваля представлены кино, выставки, воркшопы, пикники с участием однополых семей и ряд вечеринок. Впервые будет организована экскурсия по ЛГБТ-местам эстонской столицы. По словам организатора фестиваля Марет Hей, «одним из важных событий фестиваля станет конференция, темой которой заявлено настоящее и будущее прайд-фестивалей, а также сотрудничество представителей ЛГБТ-сообщества и гетеросексуалов в борьбе за построение гуманного общества. Также будут затронуты темы взаимоотношения поколений и юридических аспектов законов, влияющих на жизни ЛГБТ-людей в Эстонии».


Кульминацией фестиваля станет бесплатный концерт под открытым небом, в котором примут участие популярные эстонские артисты. Предшествует фестивалю яркий прайд-парад. Как поясняет действующий руководитель Эстонского ЛГБТ-объединения Кристель Раннаяярэ, «цель парада – продемонстрировать разнообразие представителей ЛГБТ-сообщества и побудить их к более активным действиям. Также организаторы хотели бы напомнить обществу о том, что ещё недавно у ЛГБТ-людей отсутствовали элементарные права».


Первый фестиваль Baltic Pride состоялся в 2009 году в Латвии. Данный фестиваль – плод совместной работы представителей всех трёх балтийских стран, и в этом году он пройдёт в Таллинне уже в третий раз.

Вне зависимости от сексуальной ориентации и гендерной принадлежности, на фестиваль приглашаются все, кому интересна ЛГБТ-культура и те, кто хочет её поддержать.

 

28 views

Commentaires


bottom of page