top of page

Üheksas Baltic Pride tõi neli tuhat külalist

Updated: Jun 19, 2019

PRESSITEADE

9.07.2017


Täna lõppes üheksas LGBT+ kultuurifestival Baltic Pride. Festivali külastas kokku umbes 4000 inimest – lõviosas Eestist, aga ka Lätist, Leedust, Venemaalt, Soomest, Rootsist, Islandilt, Armeeniast, Gruusiast, Belgiast, Saksamaalt, Hollandist ja mujalt maailmast.


Nelja päeva vältel sai vaadata näitusi ja filme, kuulata konverentsi ja kontserti, osaleda õpitubades ja raamatuesitlusel. Festivali kulminatsioon oli laupäevane Pride rongkäik, mida korraldasid Baltic Pride’i ja Tallinn Pride’i tiimid, ning sellele järgnenud kontsert. Rongkäigus osales umbkaudu 1800 inimest nii Eestist kui ka välismaalt. Kohal oli nii LGBT+ kogukond kui ka nende toetajad inimõiguste organisatsioonidest, erinevatest diplomaatilistest korpustest ja poliitikute hulgast.

Baltic Pride’ile avaldasid toetust ka mitmed kultuuriasutused ja söögikohad, kes heiskasid Pride’i puhul vikerkaarelipu ning pakkusid erihindu ja/või erimenüüd.


Esimene Baltic Pride toimus 2009. aastal Lätis. Tegemist on kolme Balti riigi koostööfestivaliga, mis jõudis Tallinnasse kolmandat korda.

 

В девятом Baltic Pride приняло участие четыре тысячи человек


ПРЕСС-РЕЛИЗ

9 июля 2017


Сегодня завершился девятый фестиваль культуры ЛГБТ+ Baltic Pride. В фестивале прияло участие около 4000 человек, преимущественно из Эстонии, а также Латвии, Литвы, России, Финляндии, Швеции, Исландии, Армении, Грузии, Бельгии, Германии, Голландии и других стран.


В течение четырех дней можно было посмотреть выставки и фильмы, принять участие в работе конференции и послушать концерт, участвовать в мастер-классах и презентации книг. Кульминацией фестиваля явились субботнее шествие и последовавший за ним концерт, которые были организованы совместно командами Baltic Pride и Tallinn Pride. В шествии участвовало порядка 1800 человек, как жители Эстонии, так и зарубежные гости. Среди участников были члены ЛГБТ+ сообщества и поддерживающие их правозащитные организации, представители дипломатического корпуса и политические деятели. Мероприятию оказали поддержку различные спонсоры, в том числе точки питания и кафе, которые по случаю Baltic Pride предлагали специальные цены и/или специальное меню.


Первый фестиваль Baltic Pride состоялся в Латвии в 2009 году. Нынешний таллиннский фестиваль – совместное мероприятие стран Балтии – является третьим по счету.

 
39 views0 comments

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page