top of page

Vaiko Eplik: Eestis tuleb tagada võrdsed võimalused kõigile kodanikele

Updated: Oct 14, 2020

PRESSITEADE

7.06.2014


Täna toimunud vabaõhukontserdil “Astu välja!” avaldasid hoolivale ühiskonnale toetust Vaiko Eplik ja Eliit, Kaire Vilgats, Lauri Liiv, Jürmo Eespere, Rolf Roosalu, Jana Kask, Junk Riot ja Twisted Dance Company.


“Kui Eesti soovib olla demokraatlik riik, siis tuleb tal tagada kõikidele makse maksvatele inimestele võrdsed võimalused ja garantiid,” ütles Vaiko Eplik tänasel kontserdil. “See on nii elementaarne, et selle kohta diskussiooni pidamine ei tohiks üldse olla vajalik.”


“Mina armastan inimesi. Erinevaid inimesi. Ma püüan olla mõistev kõikide suhtes ning ma laulan selle nimel,” sõnas enne oma esinemist Kaire Vilgats.


Kontserdi lavastaja Jaan Ulsti sõnul on tal kunstnikuna põnev töötada teemadega, mis inimesi puudutavad. “LGBT teemad on Eesti ühiskonnale üks samm paljudest meie eluredelil. Mul on rõõm olla „Astu välja!” kontserdi lavastaja, sest kunst loob meile kõigile võimaluse arendada suhtlemist. Vaid läbi lugude rääkimise ja kuulamise jõuame üksteisest arusaamiseni.”


Vabaõhukontserdist “Astu välja!” sai kolme tunni jooksul osa ligi 1000 inimest. Kontsert tänas ja tunnustas kõiki, kes on välja astunud selle eest, et Eestis oleks iga inimene hoitud ja kaitstud. Vabaõhukontsert toimus lesbide, geide, biseksuaalsete ja transsooliste inimeste solidaarsus- ja kultuurinädala Oma Maailma Avardamise Festival raames. OMA Festival seisab vaba ja hooliva ühiskonna eest, kus kõigil on hea ning turvaline elada, olenemata nende seksuaalsusest ja sooidentiteedist. Selleaastasel festivalil on senini osalenud liga 2500 külastajat. Festival jätkub täna õhtul ja homme.


OMA Festivali toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Kanada Saatkond, USA Saatkond, Hollandi Saatkond Eestis, Hollandi Saatkond Leedus, sponsorid ja eraannetajad. Festivali raames toimuvat vabaõhukontserti „Astu välja!” toetab Tallinna Tehnikaülikooli õiguse instituudi võrdse kohtlemise projekt „Erinevus rikastab”, mida kaasrahastavad Sotsiaalministeerium, Euroopa Liit ja Tallinna Tehnikaülikool.


OMA Festivali korraldab Eesti LGBT Ühing ning see on osa Baltic Pride festivaliseeriast, mis leiab aset igal aastal erinevas Balti riigis. Eelmine OMA Festival toimus Eestis 2011. aastal.

 

40 views

Comments


bottom of page