Argieluvõrdsus: LGBT+ õpetaja koolist ja maailmast


Eva Marta, saatekülaline Indrek Niibo ja Kristiina. Foto: IDA Raadio

Veebruari saadet alustasime muljetamisega: meenutasime 13. jaanuarit ehk päeva, mil langes endine valitsus ja pärast vastuolulisi uudiseid jäi ära ka abieluteemaline rahvahääletus. Eva Marta hõiskas kohe, Kristiinal läks aga veidi aega, sest kaks aastat endise valitsuse all olid teinud rohkem kahju, kui esmapilgul arvata oleks osanud. Kuna nüüd saame minna tagasi oma “tavalise” töö juurde, rääkisime mis meil plaanis on ja kuidas toetajate annetusi kasutada plaanime.


Külas oli meil ühiskonnaõpetuse ja ajaloo õpetaja Indrek Niibo, kellega vestlesime LGBT+ õpilaste ja õpetajate olukorrast Eesti koolides, ühiskonna pingete ja vaidluste peegeldusest koolis, õpetaja ja aktiivse kodaniku rollide seotusest ning minevikku tundes tulevikku vaatamisest.


Lõpuks vastasime kuulaja küsimusele soo põhjal jagatud tualettruumide kohta. Ootame kuulaja küsimusi meie Instagrami, Facebooki või meilipostkasti enne igat saadet!


Meie saateid saad nüüd lisaks IDA Raadio kodulehele kuulata ka Spotify’s. Kuulmiseni 1. märtsil!


Kristiina ja Eva Marta. Foto: IDA Raadio

MEIST

Eesti LGBT Ühing on LGBT+ (lesbi, gei, bi, trans ja muu seksuaal- ja sooidentiteediga) inimeste ja nende lähedaste heaks töötav mittetulundusühing.

KONTAKT

Kaarli pst 5–1, Tallinn 10119

Keskus on hetkel suletud, külastamine kokkuleppel.

+372 5551 5817

info(at)lgbt.ee

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Spotify

© 2020 by Eesti LGBT Ühing