top of page

Argieluvõrdsus: trans eludest Eestis ja Venemaal


Saatekülalised Vika ja Sasha ning saatejuht Kristiina. Foto: IDA Radio

Novembris on üks nädal pühendatud teadlikkusele trans teemadest. Trans inimeste eludest, mõtetest ja soovidest kutsusime saatesse rääkida Vika Eestist ja Sasha Venemaalt. Et külalistega mugavalt ja sisukalt vestelda, toimus seekord intervjuu vene keeles.


Trans teadlikkuse nädal hõlmab endas nii rõõmsaid kui kurbi ja tõsiseid hetki, sest nädal lõppeb trans inimeste mälestamise päevaga. Tänavu toimub sel puhul 20.11 Tallinnas ka aktsioon, millega on kõik liituma oodatud.


Saadet alustasime aga positiivsete teemadega, sest Vika ja Sasha allkirjastasid hiljuti kooselulepingu. Rääkisimegi sellest, kuidas paar kohtus ning kuidas nende suhe neile endile ja ka ümbritsevatele rõõmu pakub. Arutasime ka trans nädala ja üleüldse LGBT+ inimestele pühendatud päevade olulisust ja panust ühiskonna muutumisse.


Sasha rääkis ka LGBT+ ja trans inimeste olukorrast Venemaal: kuidas seal olukord aina ohtlikumaks muutub, ent kuidas kogukond ka kõige keerulisemates tingimustest lahendusi leiab ja tuge pakub.


Kõiki “Argieluvõrdsuse” osasid saad kuulata nii IDA raadio kodulehel kui ka Spotifys. Järgmine saade on eetris 12. detsembril.

346 views0 comments

Comments


bottom of page