top of page

Keda valida? LGBT+ õiguste perspektiiv

Updated: Oct 14, 2020

Eesti LGBT Ühing analüüsis erakondade valimisprogramme. Kokkuvõtvalt võib öelda, et ühingu soovitus võtta vastu kooseluseaduse rakendusaktid kajastub Eestimaa Roheliste, Sotsiaaldemokraatliku erakonna ja Keskerakonna valimisprogrammis. Soovitus viia lõpule soo tunnustamise meditsiinilise ja õigusliku protsessi eraldamine ei kajastu üheski valimisprogrammis. Soovitust muuta karistusseadustiku sätteid, et vaenu motiiv kuriteo toimepanemisel muutuks raskendavaks asjaoluks, on võtnud arvesse Eestimaa Rohelised, Sotsiaaldemokraatlik erakond, Keskerakond ja Elurikkuse erakond.


Tutvu analüüsiga siin.


Analüüsist jäid välja ISAMAA ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, sest nende valimisprogrammidesse on sisse kirjutatud LGBT+ inimeste õiguste vähendamine. Välja jäi ka Vabaerakond, kelle valimisprogrammis puuduvad LGBT+ inimeste õiguste kaitsmise teemad.


Vaata ka Eesti Inimõiguste Keskuse valimisprogrammide analüüsi, mis keskendub laiemalt inimõiguste teemadele, tuues välja ka ohukohad. Näiteks lubatakse eri parteide programmides suurendada rahvaalgatuslikke referendumeid, mis võivad ohustada vähemuste inimõigusi.


 

1,562 views0 comments

留言


bottom of page