top of page

Kutsume koole tähistama perepäevaPerepäeva tähistatakse 15. mail üle maailma. See on võimalus juhtida tähelepanu perele kui ühiskonna alusele, perede mitmekesisusele ja nende tegelikkusele, rääkida peredele olulistel teemadel ning seejuures kaasata kõiki õpilasi, ärgitada nende seas arutelu ning luua turvalist keskkonda.


Pered on erinevad nagu inimesedki, kuid mõned pered kipuvad oma omaduste tõttu maailmas nähtamatuks jääma. Kõiki kaasav perepäev võib olla esimene kord, kui mõni laps kuuleb koolis peredest nagu tema oma ja tunneb tänu sellele, et nii tema kui tema perekond on nähtav ja tunnustatud. Õpetaja saab juhtida ja toetada kõigile turvalist arutelu, kus hinnangute andmise asemel saavad õpilased arutleda perede olemuse ja nende väärtuse üle.


Perepäeva kodulehelt www.perepaev.ee leiavad õpetajad ja teised huvilised õppematerjale igale kooliastmele, mis aitavad õpilastega erinevatest peredest rääkida. Teemadeks on näiteks erivajadused ja puuded, pagulaspered, erinevad peremudelid, allikateks raamatud, artiklid ja videod.


Perepäeva üleskutsega on liitunud Võrdse kohtlemise võrgustik ehk Eesti Inimõiguste Keskus, Eesti LGBT Ühing, Eesti Noorteühenduste Liit, Eesti Pagulasabi, Eesti Puuetega Inimeste Koda, Eesti Vegan Selts, Eesti Üliõpilaskondade Liit, Lastekaitse Liit, Naiste Tugi- ja Teabekeskus, MTÜ Oma Tuba ning lisaks ka Kiusamisvaba Kool, Eesti Õpilasesinduste Liit ja Geikristlaste Kogu.


69 views

Comments


bottom of page