top of page

Tugigrupp alaealisena väärkoheldud täiskasvanutele


Alaealisena seksuaalset väärkohtlemist kogenud täiskasvanute tugigrupiga on oodatud liituma kõik, kes tuge ja abi soovivad. Kui pead tugigrupi tööd oluliseks, saad seda toetada annetusega.


2019. aasta augustis loodi Eestis esimene tugigrupp lapsepõlves seksuaalvägivalda kogenud täiskasvanutele. Gruppi juhtisid psühholoog Evelin Kala ja seksuoloog Rita Holm. Tugigrupp on mõeldud inimestele, kes kogesid seksuaalvägivalda enne 18-aastaseks saamist ja on nüüdseks saanud täisealiseks.


Pärast ”Pealtnägija” osa, milles tugigrupi liige Kadri rääkis avameelselt enda loo, ja pärast Eesti Ekspressis ilmunud arvamuslugu intsestist pöördus korraldajate poole 70(!) inimest sooviga tulla tugigruppi. Paljud nendest rääkisid lapsepõlves kogetud väärkohtlemisest esimest korda elus, sest süü- ja häbitunne olid seda takistanud.


Tänaseks tegutseb Tallinnas neli gruppi, nendest üks on venekeelne. Tartus tegutseb kaks gruppi ja Paides üks. Osalejaid on kokku 81. Tugigrupid kogunevad kord kuus ja neid juhivad kaks grupijuhti, kes on saanud vastava ettevalmistuse. Kõik grupijuhid on oma ala spetsialistid ning teevad oma tööd südamega.


Grupid ei ole teraapiagrupid, kuid soovi korral aitavad korraldajad leida ka head terapeuti. Tugigrupp on ideeliselt, sooliselt ja usuliselt vaba. Gruppides osalevad eri soost ja seksuaalse identiteediga inimesed, sh naised, mehed, cis- ja transsoolised, hetero- ja homoseksuaalsed ning queer inimesed. Kogunemistel räägitu on täiesti salastatud, seda ei jagata kõrvalistele isikutele. Grupis võib osaleda ka varjunime all. Grupis osalejate andmeid ei avalikustata. Grupis järgitakse hea käitumise reegleid ja austatakse inimeste usulist ja kultuuritausta.


Alates 2021. aasta algusest tegutsevad tugigrupid iseseisvalt mittetulundusühingu MTÜ EESTI SV TUGIGRUPID all. Grupis osalemine on osalejatele tasuta. Korraldajad on tänulikud kõigile, kes soovivad neid toetada. Annetatud raha kasutavad nad grupijuhtideks olevate psühholoogide ja spetsialistide töö eest tasumiseks.


Annetuse saad teha:

MTÜ EESTI SV TUGIGRUPID

EE631010220290532226


Kui soovid grupiga liituda, kirjuta meiliaadressil tugigrupp555@gmail.com.


„Unustada ei ole võimalik, aga oma elukvaliteeti on võimalik paremaks muuta.”


VÕTA JULGUS KOKKU JA KIRJUTA, SEST ABI ON OLEMAS.

 

Tugigrupp ei ole seotud Eesti LGBT Ühinguga, kuid seda veavad meie partnerid, keda saame ka LGBT+ inimestele ja nende lähedastele soovitada.

292 views0 comments

Comments


bottom of page