top of page

Kes kardab LGBT+ õpilasi?

Updated: Apr 5, 2022


Vasakult Jürgen Rakaselg, Grete Arro, Kristel Rannaääre, Elizaveta Cheremisina ja Triin Toomesaar. Keskel kuju ühingu näituselt #seeonfucked.


Kes kardab LGBT+ õpilasi? Ja miks? Ja kuidas seda muuta? 6. jaanuaril toimus elav vestlus, mis pakkus neile küsimustele vastuseid.


Arutelus osalesid hariduspsühholoog Grete Arro, noorsootöötaja ja endine Eesti Noorteühenduste Liidu asejuht Elizaveta Cheremisina, Eesti LGBT ühingu tegev- ja koolitusjuht Kristel Rannaääre ning haridus- ja teadusministeeriumi kaasava hariduse valdkonna juht Jürgen Rakaselg. Arutelu juhtis Triin Toomesaar.


Arutelu saad järele vaadata meie YouTube'i kanalil!


Mõned vestluses kõlanud mõtted.


Põhiseadus tagab igale noorele vaimse ja füüsilise turvalisuse. Kui haridusasutus seda turvalisust ei taga, on see seadusevastane ja võib esitada kahjunõude.


Ideaalmaailmas ei pea eraldi ütlema, et LGBT+ inimesed on kuhugi teretulnud, aga meie maailmas on palju neid, kes just selgelt ütlevad, et LGBT+ inimesed ei ole teretulnud. Sellele peab sama selgelt vastama.


LGBT+ inimesed ei ole ‘nemad’, vaid ‘meie’. Kui sa ei tea ühtegi LGBT+ inimest, siis võib-olla ikkagi tead, kuid ta ei julge sulle seda öelda. Kuidas talle näidata, et ta saab sind usaldada?


Aju on mõeldud õppimiseks. Ei ole olemas inimest, kes ei saa muutuda, sest keskkond muutub kogu aeg ja inimene peab sellega kohanema. Me kõik saame muutuda!

Comentarios


bottom of page